A PFAS mint veszélyes hulladék: Aggódjanak-e a víz- és szennyvízkezelő szolgáltatók?
A javaslat tartalma
A javaslat két fő célt fogalmaz meg. Először is, módosítani szeretnék a veszélyes hulladék meghatározását, ezzel biztosítva az EPA jogkörét. Másodszor pedig kilenc krónikus PFAS anyag - például a PFOA és PFOS - veszélyes anyagként való besorolását célozzák meg.
Szűrőanyagok kezelése
A víztisztítók, amelyek már használnak aktív szén-, ioncserélő, vagy fordított ozmózis technológiát a PFAS eltávolítására, valószínűleg nehézségekbe ütköznek a használt anyagok ártalmatlanításánál. Ha az EPA előrehalad ebben a javaslatban, akkor a szennyezett anyagokat nem lehet majd szeméttelepeken elhelyezni egyes államokban, ami jelentős költségnövekedést eredményezhet.
Iszapkezelés
A vízkezelés biológiai folyamatai nem hatékonyak a PFAS eltávolításában, ám a szennyezett szennyvízből származó iszap PFAS-t tartalmazhat. Ez a jövőbeni szabályok által megváltoztathatja a szennyvízkezelő üzemek iszapkezelési eljárásait, és a szennyezett izzapot talán illegálissá teheti a komposztálás vagy újrahasznosítás során.
Remediáció
Noha a RCRA szabályai a megelőzésre összpontosítanak, a PFAS szennyezés eltávolítására vonatkozó új előírások bevezetésének hiánya miatt a víz- és szennyvízkezelő üzemek nem valószínű, hogy kötelezetté válnak a szennyezett vizek megtisztítására.
A javasolt változások hatása a víz- és szennyvízkezelő üzemekre még nem teljesen világos, de a szabályozások véglegesítése után fontos, hogy a vízügyi hatóságok kifejtsék véleményüket a kockázatok minimalizálása érdekében.