De mégis, mi bajunk lehet ezektől az italoktól?
- Elhízás. Az elhízás Magyarországon gyakorlatilag népbetegség, minden második ember rendelkezik némi túlsúllyal. Az üdítők cukortartalmát elnézve, csodálkozunk ezen? Annyi ember van, aki odafigyel, mit eszik, próbál sokat mozogni, mindeközben pedig ész nélkül issza az üdítőket, amik telivannak cukorral, aztán csodálkozik, hogy nem tud lefogyni. Ha rendszeresen fogyasztunk nagyobb mennyiségben üdítőt, az bizony lehet felelős a zsírpárnákért.
- Mesterséges anyagok. Színezékek, tartósítószerek, ízfokozók – ne áltassuk magunkat, ezek mind jelen vannak az üdítők zömében. A szervezetünknek semmi szüksége nincs rájuk, de legalább szép színes löttyöket láthatunk a polcokon, amik finomak, és jó sokáig elállnak még kibontott állapotban is.
- Függőség. Nem a szó szoros értelmében, nem okoznak az italok függőséget. Azonban kellőképpen édesek ahhoz, hogy a szomjunkat legfeljebb átmenetileg oltsák, és jó sokat megigyunk belőlük, ezáltal még többet vásároljunk.
Mi a helyzet az ízesített ásványvízzel?
Egy fokkal jobbnak tűnik, azonban nem több, mint egy ügyes marketingfogás. Ezek ugyanolyan üdítők, mint a színesebb társaik, csak épp ásványvízként vannak eladva, feltételezve, hogy a tudatosabb vásárlók is megveszik Aki biztosra akar menni, a tisztított csapvízzel jár a legjobban.