Webáruházunk optimális működéséhez cookie-kat használunk.
Menü
Ön itt jár: > Kezdőlap >

Gyakran fel nem tett kérdések.

Gyakran fel nem tett kérdések.

Víztisztító berendezésekkel kapcsolatban sok gyakran ismételt kérdés van. Tulajdonképpen túl sok is. Ha pedig megválaszolunk egy kérdést, akkor pluszban kettő új kérdést kapunk. Az igazság az, hogy a rengeteg okoskodás és tudálékoskodás nagyon megnehezíti a víztisztítót jól választani akarók dolgát. Részünkről is hajlamosak vagyunk átesni a ló túlsó oldalára. Az általános kérdések is fontosak, de most azokkal fogunk foglalkozni, amikre nem szoktak gondolni az érdeklődők, pedig jelentősen megkönnyítenék a döntést, hiszen ezek a legfontosabbak.

 

 

 


 

Nem kell informatikusnak lennünk, hogy kiválasszuk a nekünk megfelelő számítástechnikai terméket. Nem kell autószerelőnek lennünk, hogy megvegyünk egy autót. Sorolhatnám tovább, hiszen minden termék mellett ott van egy szakma, amit feltehetően nem mindenki ért, vagy ismer. Ha csak nem annyira, hogy ő nem az :) Ezzel nincs is baj, hiszen azért vannak a szakemberek, hogy a döntést megkönnyítsék. Ezért vannak és dolgoznak ott, ahol vannak és dolgoznak. Remélhetőleg jól végzik a munkájukat és mindenki elégedett lesz.

Víztisztító berendezések esetében sem kell vegyésznek, orvosnak, vízvezeték szerelőnek lennünk (hoppá máris három szakember kellene), hogy a számunkra legjobbat válasszuk. Érthető, hogy mindenki jól kar dönteni és nem akar csalódni, de olyan „zsákutca” kérdésekbe és témák feszegetésébe tudunk néha belemenni, amiből előre tudható, hogy nem visz előre.

Ilyen például az, amikor a leendő ügyfél az ásványi anyagok felszívódásról, illetve fel nem szívódásról vár kiselőadást, holott még azt sem tudja, hogy neki milyen minőségű vízszűrés kell. Már rég a tetőt húzná fel, holott még az alap sincsen lerakva.

Magam is szeretek alaposan tájékozódni mielőtt meghozok egy döntést, de próbálok sorban haladni. Víztisztító berendezések esetében nem is kell olyan sok kérdésre válaszolnunk magunkban, de ezekre mindenképpen tudnunk kell a választ.

 

 

Ezek a fontos kérdések.

 

Tulajdonképpen 2 fő kérdésből meg lehet mondani, hogy kinek milyen víztisztító berendezés lenne az ideális választás, ha tisztított ivóvizet szeretne otthonában készíteni. Persze utána még kismillió egyéb „kiegészítő” kérdés lehet, de ha erre a két fő kérdésre nem tudunk válaszolni, akkor nagy az esély, hogy csalódni fogunk a háztartási ivóvíztisztításban. Javaslom tehát, hogy ezzel kezdje mindenen érdeklődő. Ha ezekkel megvagyunk, csak akkor érdemes továbbgondolni a történetet, amiben egy szakértő segítség bizonyára hasznos lehet.

 

Első kérdés. Mi a cél?

Azaz pontosabban milyen minőségű vizet szeretnék otthon „készíteni”, illetve a vezetékes csapvízből tisztítani. Ha ez nincs meg, akkor inkább aludjunk még párat mielőtt víztisztító vásárlásán kezdünk el gondolkodni. Szinte mindenben tudunk segíteni, de abban nem is akarunk, hogy a leendő ügyfelünk szájába adjuk azt, hogy ő mit is szeretne. Ez az ő dolga és döntése, amibe mi soha nem avatkoztunk és nem avatkozunk bele.

Sokan térnek be az irodánkba és kérdezik „melyik víztisztítót válasszam?”. Ebben csak akkor tudunk segíteni, ha a leendő víztisztító vásárló eldöntötte, hogy milyen mértékben szeretné tisztítani a vizet.
Tehát a szűrési minőség meghatározása legyen a legelső dolog, mielőtt víztisztító berendezést rendelsz.

 

Második kérdés. Hova akarod a telepíteni?

Itt már kissé mozog a léc, hiszen az első kérdésre adott válasz (vízminőségbeli elvárások) termékei valamelyest befolyásolják a megoldásként kínált víztisztító elhelyezkedését. Nincsen nagy csodák, egy komplex rendszer nem lesz hordozható és egyszerűen a vízcsapra szerelhető. Egy úgymond „prémium” vízminőséget nyújtó ozmózis víztisztító berendezésnek nagyobb hely kell, mint egy csapra szerelhető, asztali víztisztítónak. Ezekből a példákból is jól látszik, hogy itt sincsenek csodák, a víztisztításban a mai napig a méret a lényeg. Ugyan a víztisztító berendezések kompaktabbak és próbálnak egységes megoldásokat alkalmazni a gyártók, de a minél több és minél nagyobb elv érvényesül ökölszabályként a mai napig. Persze ez csak egy pontig optimális... (de ezt majd máskor)

Persze lehetnek még kérdések, de maradjunk annyiban, ha a bejegyzés elején tárgyalt kettő fontos kérdésre tudtunk válaszolni, akkor eléggé biztosak lehetünk abban, hogy a megvásárolni kívánt berendezésben nem fogunk csalódni. Így rengeteg időt, energiát és vesződséget fogunk megtakarítani.

 

 

Az ember aki azt hitte, hogy van víztisztítója, pedig nem volt.

 

A legnagyobb probléma, ha olyan berendezést választunk, ami nekünk (illetve az adott probléma megoldására) nem megfelelő. Ez nem csak a víztisztító berendezésekre igaz hanem tulajdonképpen mindenre. Hasonló ez ahhoz, amikor egy vonalas tárcsás telefonon szeretnénk elolvasni az e-mailjeinket és bosszankodva vesszük tudomás, hogy ez nem fog sikerülni.

Általában kétfajta típust különböztetünk meg azoknál, akiknek talán nem is volt érdemes víztisztító berendezést rendelniük.

 

  1. Aki rosszul választott.
    A héten volt „szerencsém” egy kedves úrral telefonon beszélni, akinek egy egyszerű, csapra szerelhető aktívszenes víztisztítója van és rossz ízű víz jön belőle. A beszélgetés során kiderült, hogy 3 éve nem cserélte a szűrőbetétet és fúrt kútra használja, ami nagyon vasas (és még ki tudja, hogy mi van benne).
    Ő sajnos nem a neki megfelelő víztisztítót választotta, nem is beszélve arról, hogy még a szűrőbetétet sem cserélte benne. Ha belegondolok, hogy mi lehet annak a szűrőbetétnek és szűrőegységnek a belsejében, ami ilyen mikrobiológiailag szennyezett víznek van kitéve ennyi ideig, akkor megrémülök

 

  1. Aki nem cserélt szűrőbetétet.
    Ha nem cseréled ki időközönként a víztisztító berendezésedbe a szűrőbetéteket akkor ne várd tőle, hogy az általa szűrt ivóvíz megfelelő lesz. Szintén mostanában történt, amikor találkoztunk egy 6 éve szűrőbetétcserét nem látott szerencsétlen víztisztítóval. Ez a berendezés nem hogy nem működik megfelelően, hanem többet árt mint használ. Olyan szintű elszíneződések voltak tapasztalhatóak a szűrőházakon is, ami igencsak elgondolkodtatta a sokat látott brigádunkat.

 

A fenti kettő esetben, tehát ugyan a tulajdonos azt hiszi, hogy van víztisztító berendezése, viszont a tények azt mutatják, hogy nincs, Hatalmas veszélyforrás tehát a folyamatosan nem karbantartott és rosszul kiválasztott víztisztító berendezés.