Kutyatáplálás Télen és Nyáron

Kutyatáplálás Télen és Nyáron

Ma egy nagyon fontos témával foglalkozunk, amely minden kutyatulajdonos számára esszenciális lehet: a kutyatáplálás télen és nyáron. Ismerjük meg közösen, milyen sajátosságokra érdemes figyelnünk a különböző évszakokban, hogy négylábú barátaink mindig megfelelő és kiegyensúlyozott táplálékhoz jussanak. Akár a téli kutyatáplálásról van szó, amikor a hideg, szeles időjárás miatt fokozott energiaigény jelentkezik a kisállatoknál; akár a nyári kutyatáplálásról, amikor a hőség miatt megváltozik a szükséges víz- és tápanyagbevitel. Végül, de nem utolsósorban, megvizsgáljuk az évszakos kutyatáplálás általános szabályait is. Ismerkedjünk meg a kutya táplálkozás finomságaival, és tanuljunk meg mindent, amire szükségünk van a megfelelő táplálék kutyáknak biztosításához. Ez a blog segíteni fog abban, hogy négy lábon járó barátaink egészségesek és vidámak maradjanak minden évszakban.

Téli kutyatáplálás alapjai

Szóval, jön a tél, a hó, a fagy, és a kutyaodában ülő négylábú boldogtalan tekintete. Itt az ideje beszélnünk a téli kutyatáplálás alapjairól. Mert ugye nem volna jó, ha a kutyus csak úgy lenyelne minden almát, és aztán megint elkezdene füvet enni, mert annak a végén lelóg a farka. Emlékszem, amikor a nagyi kutyája, Füles, lelkesen nekiesett az áfonyás muffinnak, és a végén egy órán keresztül vonaglott a hasfájástól.

Télen a kutya, nyáron a fű. Előbbinek több kalóriára van szüksége, mert a hidegben több energiát kell használnia a testhőmérséklet megtartásához. Gondolj csak bele, nem csak nekünk embereknek kell a rakott krumpli és a főzelék a hidegben. A kutyusoknak is szükségük van a plusz energiára, hogy át tudják vészelni a zord időjárást. De ne hagyd, hogy a bundás barátod megragadja az első csontot, amit az út szélén talál! Egyensúlyban kell tartani a tápanyagokat, hogy a kutyus egészséges és vidám maradjon. Semmi gond, ha a kutyád télire kicsit meghízik, hiszen a zsírréteg megvédi a hidegtől, de minden jót mértékkel, mert a túlsúly sem jó neki.

Talán most gondolkodsz azon, hogy házi kutyamenüt készítesz, de emlékezz, hogy a kutyusod nem ember, és nem kell neki a marhapörkölt, a rántott hús, és a túrógombóc. Azt javaslom, hogy inkább vásárolj minőségi kutyatápot, ami tartalmazza a szükséges tápanyagokat és vitaminokat. Ha minden kötél szakad, és a kutyusod továbbra is a hűtő előtt várakozik a maradék pörköltért, akkor kérj szakértő segítséget, mert a túlzásba vitt szeretet is árthat a kutyusodnak.

Végül, de nem utolsó sorban, ne feledd, hogy a kutyusodnak folyadékra is szüksége van, még ha hideg is van odakint. Gondoskodj arról, hogy mindig legyen friss víz a táljában, mert a jég nem a legjobb helyettesítő, hacsak nem a kutyusod a titkos sarkkutató. Szóval, ne felejtsd el a téli kutyatáplálás alapjait, és a kutyusod hálás lesz érte. Nem kell, hogy a kutya életét úgy kezdődik és végződik, mint egy diétás műsorban, igaz?

 

A téli kutyatáplálás különbségei

Emlékszik valaki arra a viccre, amikor a kutya szeme közé nézett a gazdájának és azt mondta: "Én csak egy kutya vagyok, nem egy jegesmedve"? Na, jó, talán nem vicc, de talán a kutyánk is pontosan ugyanígy érzi magát a tél közepén. Mert ugye szegényke még csak nem is tudja, hogy mit jelent a kutyatáplálás téli különbségei… na, mintha a kutya azt tudná, hogy a húsleves ma drágább, mint a keményítő!

Szóval télen, amikor a hőmérő higanyszála feladja a harcot a mínuszok ellen, és mi sem tudunk ellenállni a gyapjú pulóverek hívó szavának, vajon milyen változásokat tapasztal a kutyánk az étrendjében? Hát, a válasz egyszerű: borzasztóan sokat! Ha esetleg nem tudnád, a kutyáknak is szükségük van arra, hogy felvegyék a küzdelmet a téllel, és több energiára van szükségük, hogy melegen tartsák magukat. Ennek eredményeképpen az étrendjük is megváltozik – egy kicsit olyan, mint amikor mi télen több fánkot eszünk, mint egyébként (vagy csak én vagyok így ezzel?).

Ez a folyamat nem olyan bonyolult, mint ahogy hangzik. A kutyánk télen több zsírt kap, mint nyáron, hiszen a zsír nagyszerű hőszigetelő. Tehát ha gondolkoztál már azon, hogy a kutyád miért néz ki télen, mint egy buci plüssmackó, nos, most már tudod!

De ettől még nem kell aggódnod! A kutyád nem fog elhízni, csupán a szervezete felkészül a hidegre. Tehát ha látsz, hogy a kutyád többet eszik, mint szokott, ne gondold, hogy ő is a téli hibernációra készül, mint a medvék! Minden rendben van, csak a szervezete igyekszik alkalmazkodni a hideghez.

Persze, ez nem jelenti azt, hogy egész nap a kályha mellett ülve tömheted a kutyát zsíros hússal! Mégiscsak egy kutya van a háznál, nem egy viking! Fontos, hogy odafigyeljünk arra, hogy a kutyánk egészséges és kiegyensúlyozott étrendet kapjon, függetlenül attól, hogy mennyire hideg van odakint. Ne feledd, a kutyádnak energiaitalra és kakaós csiga helyett inkább egészséges és tápláló kajára van szüksége!

 

Az évszakos kutyatáplálás fontossága

Nocsak, nem is sejtenétek, milyen fontos az évszakos kutyatáplálás! Én sem hittem el, amíg nem találkoztam Bandival, a szomszéd golden retrieverével. Bandi, aki tavasszal annak ellenére teljes erőből rohan az első labdáért, hogy épp tél végi sütikegyekkel volt tömve. Nyáron ellenben, a forró aszfalton, Bandidnak mintha ragasz volna a mancsa alatt, annyira lassult.

Tehát, mi a titok? Nos, a kutya-diétában rejlik. Gondoljatok bele a saját étrendetekbe! Nyáron, amikor 40 fok van, nem sok kedvetek lenne egy adag gulyáslevest megenni, igaz? Helyette inkább valami könnyű salátát választanátok. Ugyanez igaz a kutyákra is. Az évszakos kutyatáplálás azt jelenti, hogy a tápanyagokat, amiket a kutyusunk kap, a hőmérsékletnek és az időjárási viszonyoknak megfelelően állítjuk be.

Télen például, amikor a hideg a csontjaikba hatol, több zsírra és energiára van szükségük, hogy melegen tartsák magukat. Ilyenkor a Bandid féle sportos kutyusok különösen sok kalóriára lesznek szükségük, hiszen ők még a hóban is futnak, mintha csak a Forma-1 versenyzői lennének. De nyáron, amikor a nap perzsel és Bandi inkább az árnyékban heverész, kevesebb energiára van szükség, így a táplálékát is ennek megfelelően kell módosítani.

A lényeg tehát az, hogy a kutyus étrendjét az évszakokhoz kell igazítani, ahogy mi is megváltoztatjuk a gardróbunkat. Gondoljatok csak bele, mennyire furán nézne ki Bandi, ha téli kabátban menne a nyári sétára, ugye? Ugyanez vonatkozik az étrendjére is. Tehát a következő alkalommal, amikor kutyatápot vásárolsz, gondolj bele, hogy milyen évszak van, és válassz évszaknak megfelelő ételt. És ne felejtsd el, hogy Bandi télen is szívesen elfogyasztja a karácsonyi sütemények maradékát!

 

Táplálék típusok a kutyáknak télen

Hagyjuk a félreértéseket. Nem vagyok semmi más, mint egy egyszerű blog író, de van pár dolog, amit tudok a télről és a kutyákról. A hó, a hideg, a láthatatlan jégcsapok, amelyek váratlanul az arcunkba csapnak. Azonban a kutyáinknak mindez csak egy nagy játszóteret jelent, ahol boldogan rohangálnak. Az elsődleges cél, hogy a kutyánk jól érezze magát, de a helyzetet nehezíti, hogy az ebédjét is biztosítanunk kell. Így jutottam el a mai témához: „Táplálék típusok a kutyáknak télen”.

Tehát mi a helyzet a kutyaeledellel télen? Tévedés lenne azt hinni, hogy a kutyusnak ugyanazt az étrendet kellene folytatnia, mint nyáron. A szigorú téli hónapok alatt a szőrös barátaink energiaszükséglete nő, és szükségük van a plusz kalóriákra, hogy jól érezzék magukat, és melegen tartsák a saját kis bundájukat. Ez olyan, mint amikor télen mi is többet eszünk, hogy felmelegedjünk, és aztán mindenki csodálkozik, miért van tíz extra kilónk a karácsonyi időszak után. Nem, nem a csokoládé miatt, hanem mert több kalóriára van szükségünk a hidegben!

De visszatérve a kutyákra: az etetésük rendkívül fontos, és arra is gondolni kell, hogy mikor adjuk nekik az eledelt. Amikor reggel a hűvös levegőben sétálnak, egy jó, lassan felszívódó szénhidrátbomba igazi csodát tehet. A barna rizs, a zabkása vagy a búzadara tökéletes lehet a kutyánk számára. De ha már itt tartunk, említést érdemel a szénhidrát-nap, ami, ahogyan azt a szlogen mondja, „jó neked és joóóóó nekem”. Mert végül is, ki szeretne kifagyott kutyát haza vinni a parkból?

Végül, de nem utolsósorban, az a tény is felmerül, hogy a kutyák is fázhatnak, ezért fontos, hogy megfelelően tápláljuk őket. Valahol a világon, a jeges Északi-sarkon van egy kutya, aki éppen most mondja: „Hé, még több kalóriát, kérlek!” Tehát, ha a kutyád ezt mondja (persze a saját kutyus nyelvén), akkor itt az ideje, hogy megfontolj az étrendjén. Végül is, a tél az a időszak, amikor mindannyiunknak szüksége van egy kis extra szeretetre és gondoskodásra, még a négylábú barátainknak is.

 

Nyári kutyatáplálás tudnivalók

Ha nyáron járunk, egyszer csak felmerül a kérdés, hogy mit kell etetnünk kedvenc négylábú barátainkkal. Mert hát nem elég, hogy nekünk is meggyűlik a bajunk az időjárás változékonyságával, a kutyusoknak is alkalmazkodniuk kell az új környezethez. És most nem arról beszélek, hogy a kert végében hagyott játékokat felzabálta a kerti törpe.

Szóval, nyáron azt gondolnád, a hideg, télies kutyaeledelnek nincs helye? Aha, hát a cuccost se gondoltam volna, hogy kihajítják a feleségem, amikor a lakásból kiköltöztünk. De akkor jött a nagy meglepetés!

De térjünk vissza a kutyáinkhoz. Sargentos kutyatáplálás nyáron? Nem! A szardíniát és a tonhalat hagyjuk a macskáknak. A kutyáknak nem kell a ház körül bolyonganiuk a hőségben, a szájukban egy nyálcsorgató, halas konzervvel. De az sem igazán jó megoldás, ha a kutyus a hőségben gyorséttermi kajákat eszik. Mert ugye, ha te egész nap hamburgert rágcsálsz a hűvös szobádban, az nem jelenti azt, hogy a Rex is ugyanezt kívánja tenni a tikkasztó napon.

Szóval, mi a megoldás? Májmártás nyáron? Nem, nem vagyunk a főzőcskézés mesterei. Sőt! A kutyusok számára nyáron a legjobb a friss, természetes hozzávalókból készült étel. De nem kell őket sem megkínálni a hűtőből előkapott maradék csirkepörkölttel, mert az már a mi fejünkre is nagy terhet ró.

Maradjunk inkább a könnyű, de tápláló ételeknél. Ne felejtsük el, hogy a nyári hőségben a kutyusok is több vizet igényelnek, ezért ha tehetjük, adhatunk nekik jó minőségű száraz kutyatápot is, ami segíthet pótolni a hiányzó folyadékot. És ha már a víznél tartunk, egy jó kis pancsolás a kertben, jól jöhet nekik a nyári melegben. És nekünk is.

Végül is, a nyári kutyatáplálás nem más, mint a józan paraszti ész. Nem kell hozzá Michelin csillagos szakácsnak lenni. Csak egy kis odafigyelés, szeretet és egy adag humor, hogy ne veszítsük el a fejünket a hőségben. És persze, egy jól irányzott vízballonnal is feldobhatjuk a hangulatot. Mert ugye, minden jó, ha a vége jó. Vagy valami ilyesmi. De a lényeg, hogy a Rex boldog legyen. Mert ha ő boldog, akkor mi is azok vagyunk. Na, nem?

 

A nyári kutyatáplálás sajátosságai

Van az úgy, hogy nyáron a kutyusaink jobban vágynak egy nagy jégkrémgombócra, mint a szokásos kutyatápjukra. Persze azonnal felmerül a kérdés, hogy vajon miért nem találkoztam még olyan lelkes vállalkozóval, aki kutyák számára árusít hűsítő finomságokat? Na de térjünk vissza a nyári kutyatáplálás sajátosságaira!

Nyáron, amikor a hőségben az ember még a pólóját is lecserélné egy hűsítő mojitora, a kutyusaink étvágya is csökken. Érthető, ugye? Én például nyáron hajlamos vagyok a hűtő előtt álldogálni, mint a kutyakaját szimatoló foxi. Egyébként itt jegyezném meg, ha valaki tudja, hogy miért szeretnek a kutyák a kajás tányéron maradt pici utolsó darabokat lenyalogatni, kérem, osztassa meg velünk!

A kutyatáplálás kapcsán mindenképpen fontos, hogy a kutyusok nyáron több vizet igényelnek, mint télen. Hát nem lenne szuper, ha az embernek csak meg kellene nyomni egy gombot, és máris jönne a hideg víz? Na de hát ez már túl szép lenne!

Még egy dolog: mint ahogy arra Morzsi, a szomszéd eb is rámutatott, a kutyáknak jobban esik a hideg étel a nyári hőségben. Persze Morzsi csak vakarta a fülét, de én értelmeztem a jeleket. Ezért a nyári kutyatáplálásnál érdemes odafigyelni arra, hogy a kaját ne a napsütésben hagyjuk melegedni, hanem hűvös helyen tároljuk. Ez nem csak a minőségét őrzi meg, hanem biztosan jobban esik a négylábú barátunknak.

Végül pedig ne feledjük, hogy a kutyusok, mint egyfajta miniatűr hőmérséklet szabályozó rendszerek, nem igazán szeretik a nagy hőmérséklet-ingadozásokat. Ezért, ha a nyári kutyatáplálás során a kaja hideg, akkor ne adjunk hozzá forró kutyalevest - mert az akár a hasmenést is előidézheti. De ugye ezt senki nem akarja… hiszen a hasmenéses kutyát takarítani nem éppen a legjobb nyári program, ugye?

 

Táplálék típusok a kutyáknak nyáron

Éppen javaslatokat kívántam tenni a kutyáknak nyáron való ideális táplálkozásról. Nézzék, kutyáinknak, mint a legtöbbünknek, a nyáron van a kedvenc évszakuk. De vajon miért? Talán a sok szabadban töltött idő és a gazdi által főzött grillcsirke illata miatt? Nos, igen és nem. A kutyák nyáron inkább a barbeque szószra készült hamburgerpogácsákat, mint a tényleges grillcsirkét részesítik előnyben. De ne feledjük, hogy a kutyák nem emberek. Nem kívánják a Kentucky sült csirkét, vagy a McDonald's Big Mac-ét. Persze, néha egy kis sült kolbász nem árt, de szükségük van a megfelelő táplálékra.

Ha jól ismerem a kutyákat, és higgye el, több kutyával beszéltem, mint a legtöbb emberrel, ők ugyanolyan hőséget éreznek, mint mi. Talán még nagyobbat is, mivel a bunda általában nem a legjobb nyári viselet. Azt javaslom, hogy nyáron könnyű, jól emészthető ételeket kínáljunk nekik. A túl nehéz, zsíros ételek ugyanis nem segítik a kutyákat a hőség legyőzésében, inkább csak izzadásra késztetik őket. És higgye el nekem, egy izzadó kutya nem a legkellemesebb látvány.

Szóval, mi lenne az ideális nyári étrend a kutyáknak? Nos, szerintem a legjobb, ha tartósítószerek nélküli, természetes alapú, könnyen emészthető táplálékot adunk nekik. És igen, gondolhatunk itt a friss zöldségekre, gyümölcsökre és sovány húsokra. De most komolyan, ki akar a kutyájának salátát csinálni, miközben a család hamburgerrel és hot-doggal élvezi a nyarat? Egy kis kompromisszum soha nem árthat, igaz? Szóval egy kis darab sült csirkemell, néhány zöldséggel és gyümölccsel, éppen megfelelő lehet az Ön kutyájának. De ha a kutyája ragaszkodik a hamburgerhez, talán elgondolkodhatunk egy kutyabarát, hús alapú "hamburger" összeállításán - persze, mindig ügyeljünk a fűszerekre, és ne adjunk nekik olyat, ami ártalmas lehet számukra!

Végül, de nem utolsósorban, a tál víz mindig legyen friss és hűvös a kutyus számára, mert a hidratáció légkondicionáló nélkül meleg nyári napokon kulcsfontosságú! Ne felejtsük el, a jól hidratált kutya boldog kutya, és a boldog kutya boldog gazdit jelent. És szerintem mindannyian egyetérthetünk abban, hogy a boldog gazdi az igazi nyári célkitűzés, igaz?

 

Praktikák az évszakos kutyatápláláshoz

Szóval tél van, a hó esik, és a kutyád csak mered a kiskaput - az arca teljesen kifejezi: "Komolyan, gazdi? Ilyen időben meg akarsz engem sétáltatózni?". Ugyanolyan hűséges állat, mint amit mindig is akartál, de a téli kutyatáplálás is megköveteli a maga extra gondoskodását. Ha azt gondolod, hogy a kutyád ugyanazt az étrendet követi, mint te - steak a grillről nyáron és húsleves a hűvös téli estéken, akkor éppen itt az ideje, hogy végiggondold újra ezt a felfogást.

Nos, a kutyák nem emberek, tudod. Hiába szeretjük őket annyira, mintha a családtagjaink lennének - sajnos nem tudják élvezni a finom csokoládétortát, mint te, és még a sajt is káros lehet nekik. Ah, és nem is tudják értékelni az olajos halat, amit te annyira szeretsz! Tehát, itt az ideje, hogy a saját étkezési szokásaiddal együtt az övéket is áttekintsd!

De hát, térjünk vissza a télre, ahol a kedvencünknek extra kalóriára van szüksége, hogy melegen tartsa magát. Ezekben a hónapokban a kutyatáplálás a minőségi fehérjékben gazdag, magas kalóriatartalmú étrendről szól. Valahogy úgy, mint amikor a nagyinál járunk télen, és ő azt mondja: "Jól nézel ki drágám, de egy kis húst még rád férne!"

Nyáron viszont a helyzet kissé megfordul. A kutyánk már nem ugrik a hóban, mint egy örökké éhes grizzly, hanem inkább a napernyő alatt hűsöl a kertben. Ebben az időszakban ezért célszerű csökkenteni a kalóriabevitelt, elvégre nem akarjuk, hogy a kutyánk a nap végén inkább hasonlítson egy hurkára, mint egy agilis, friss és energikus négylábúra.

Természetesen, minden kutya egyedi igényekkel rendelkezik, és a lehető legjobb megoldás lenne, ha csak magas minőségű kutyaeledelt adnál neki, amit tudományos kutatások alapján fejlesztettek ki. Jó, igen, jól hallottad. A tudomány már az állatok étrendjére is kiterjed, nem csak a fekete lyukak és a kvantumfizika felé. Sosem gondoltam volna, hogy ezt mondom, de úgy tűnik, a tudomány érdekesebbé válhat!

 

A kutya táplálkozásának jelentősége

No, nem én vagyok az, aki mindig azt mondja: "Menjünk inni egy kávét, a kutya már 3 órája nem evett!" Hanem a kis kedvencünkről van szó, aki kedvencem, ha őszinte akarok lenni. De hát a kutya táplálkozásának jelentőségéről beszélünk, ami olyan, mint egy jó hawaii pizzáért cserébe a hideg téli napokon futni a sarki fagyizóba. Oké, hát lehet, hogy ez nem teljesen hasonló, de mégis, van valami közös bennünk.

Tudod, milyen az, amikor a kutya meglátja a száraz kutyaeledelt, és annak ellenére, hogy már háromszor megetted vele ugyanazt a nap folyamán, mégis úgy néz rá, mintha ez lenne a világ legnagyobb csemege? És közben te csak nézed, hogy "Komolyan, Pistike, ez az ötödik adag ma, és még mindig úgy nézel rá, mintha valami nagy kaland lenne?"

De az a helyzet, hogy a kutya táplálkozása fontos. Nagyon fontos. Képzeld el, hogy a kutyád a saját személyi edzője. Igen, igen, nevetni fogsz ezen, de komolyan mondom. A kutyád testének megfelelő tápanyagokkal való ellátása olyan, mintha te a saját testedet töltenéd fel a legjobb és legtáplálóbb élelmiszerekkel. Egy adag kiváló minőségű, tápanyagokban gazdag kutyaeledel betölti a kutyád gyomrát éppúgy, mint ahogy a te tested is élvezne egy adag egészséges, frissen készült salátát.

És hát van-e ennél jobb érzés? Csak képzeld el a kutyád arcát, amikor meglátja azt a nagy, ízletes csontot, vagy amikor megkapja az első falatokat a reggeli konzervjéből. Ah, az az öröm a szemében! És ebben a pillanatban te is tudod, hogy jól csináltad. Mert, amit a kutyának adsz, azt kapod vissza. Ha jól eteted a kutyád, boldog és egészséges lesz. És ha boldog és egészséges a kutyád, akkor te is boldog leszel. Végül is, nem ez a lényeg?

 

Tippek a téli és nyári kutyatápláláshoz

Tudom, tudom, a kutyatáplálás olyan, mint a szokásos, egyszerű rutin - hogyha nem tudod, mit csinálsz, akkor kimerül abban, hogy eldöntöd: ma a kutyád melyik cipődet rágja szét először. De hidd el, nyáron és télen ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb, hogy a kutyád megkapja a megfelelő táplálékot, hogy a hidegben melegen, a melegben pedig frissessé nézzen ki. Ó, és talán nem árt, ha néhány tippet adok a témában, ami, ígérem, nem fog másodállásban szőrszálhasogató tudóssá válni.

Első sorban, győződjünk meg róla, hogy a bundájuk elegánsan csillogjon a napfényben, majd a fagyos éjszakában is, mint egy szupermodell a kifutón. Állj meg egy pillanatra, és gondolj arra, milyen nehéz lehet a kutyádnak nyáron a forró aszfalton sétálni, miközben te a légkondicionált lakásban ülsz és jéghideg sört iszol. Láttál már kutyát oligarcha jachton, aki pezsgőt iszik? Én sem. De láttam kutyát, amely nagyra értékeli a nyári napokon a friss vízzel és a hideg csirkemellel történő etetést.

Másodszor, télen a kutyád valószínűleg nem szeretné, ha a kertben lenne, ahol a hóesés miatt a lába megtelik hólabdákkal, és ő inkább otthon maradna a meleg takaró alatt, miközben nézi a tévében a Disney Csatornát. Karácsonykor pedig nem, a pulyka nem elég táplálék a kutyádnak. Próbáljunk meg adni neki valami kicsit többet, mint egy karácsonyi ajándék, például egy kis extra tápanyaggal teli táplálékot, hogy a hideg téli hónapokban is jól érezze magát.

Szóval, ha legközelebb a kutyád a szemed láttára zokniját eszi meg az ebédlőasztalon, emlékezz, hogy a kutyatáplálás nem csak arról szól, hogy mit adhatsz neki, hanem hogy milyen évszak van éppen. Mert a nyári és a téli táplálásban is van némi különbség, amit figyelembe kell venni.. És most elnézést, de a kutyám éppen az utolsó pár cipőmet rágja szét, szóval nekem mennem kell!

 

 

Összefoglalva, a kutyatáplálás télen és nyáron jelentősen különbözik, és ezeket a különbségeket a gazdiknak figyelembe kell venniük. A téli kutyatáplálás során több energiát kell biztosítani a kis barátainknak, hogy ellenálljanak a hidegnek, míg a nyári kutyatáplálás során a víz létfontosságú a hőmérséklet szabályozásában. Az évszakos kutyatáplálás ezért nagyon fontos az egészséges kutya táplálkozás szempontjából. Minden táplálék kutyáknak jó minőségűnek és kiegyensúlyozottnak kell lennie, függetlenül attól, hogy melyik évszakban vagyunk.