Webáruházunk optimális működéséhez cookie-kat használunk.
Menü
Ön itt jár: > Kezdőlap > Hírlevelek >

A víztitító nem kamu, hanem működik

2023. 11. 22. 21:38:14

Nem is olyan régen voltam kint egy baráti házaspár ismerősénél, aki új lakást vett a közelünkben. A lakás mellé járt egy beépített ivóvíztisztító is. Az én feladatom pedig az volt, hogy elvégezzem rajta a szűrőcseréket és működőképes állapotba hozzam.
Amikor beléptem a lakásba már messziről észrevettem, hogy ballonos vizet rendelnek és a vizesballon tetején még kacsa csőrös adagoló is van.

„Valóban nagyon biztonságos lehet egy átlátszó műanyag ballonból iszogatni a vizet.” – irónia

Miközben tettem a dolgom és próbáltam megoldani a technikai akadályokat (mert természetesen nem olyan berendezés volt, mint amilyenről az ismerős beszélt), szóba elegyedtünk.

A hölgy elmondta, hogy azt hitte, hogy ez kamu és nem biztonságos.
Mármint a víztisztítás!

Ő mindig csak a ballonos vízben bízott. Na meg persze, a palackosban. Ilyen dologról, még nem is igen hallott. Ha meg igen, akkor az biztos, csak kamu lehet, mert a palackozott víznél nincs biztonságosabb.
Mármint így gondolta, de jött a lakásvásárlás és a baráti házaspár, akinek már van víztisztítója otthon. Utána meg én…

Az igazság pedig az, hogy az otthoni (lokális – felhasználás előtti) víztisztítás a legbiztonságosabb ivóvíz ellátást képes biztosítani.
E mellet pedig jelentős anyagi és kényelmi előnyöket is biztosít. Tehát nem tud, nem működni szerencsétlen víztisztító/vízszűrő, hiszen a víz útjába teszünk valami olyan „közeget”, ami valamelyik paraméterét (vízszennyeződés) csökkenteni fogja. A vízszűrés minősége persze választható az egyszerű aktívszenes berendezésektől kezdődően, egészen az ozmózisos rendszerekig.

DE talán az a legfontosabb, hogy a meglévő ivóvíztisztító berendezésedben minden évben cserélj vízszűrő betétet, mert különben lehet neked a legjobb víztisztítód, de egy fabatkát sem fog érni. Sőt, inkább ártani fog…